Arkide MimarlıkYükleniyor...

KURUMSAL - Arkidem

ARKİDEM,

    Aktif ve yoğun şantiye, proje ve toplantılarla dolu günlerde, çalıntı zamanlarda sığındığım hobiler olarak başladı. Anı yaşamak, Zihnimi rahatlatmak, odaklanmak,  dinginleşmek, yavaşlamak için farklı mindfullness yöntemleri denediğim bir dönemdi.  Hayatın temposu içinde derin bir nefes almak, kendi merkezime dönüp, kendime zaman ayırmak artık göz ardı etmek istemediğim bir ihtiyaçtı. Kendimce yaptığım karalamaların birer mandala olduğunu fark ettiğimde ilk adımı attım.  İnternet dünyasında araştırmalar, sosyal medya bağlantıları, denemeler, workshoplar, eğitimler, sertifikalar ardı arkasına eklenmeye başladı. Saklandığım ‘’Zamanım yok’’  bahanesinin ardından çıkıp, bir atölyeye çevirdiğim evimin salonunda çalışmaya, üretmeye başladım.

     Psikanalist JUNG, mandalayı – Ben’in sembolü- olarak ifade eder. Çizdiğim her mandala, semboller, renkler, desenler kendime ve hayata farkındalıklarıma yol gösterdiler. Zaman içinde farklı sanat dalları ve teknikler eklendi.  Mandala Eğitmenlik eğitimi, branş workshopları ile beslediğim çalışmalarım, gün geldi evime, atölyeme sığamaz oldular.  Böylece, önce sevdiklerim ve sonra ulaşabildiğim herkes ile paylaşmaya karar verdim.

     Çalışmalarıma mandala ile kişisel farkındalık eğitimleri,  kağıtlardan, tuvale, ahşaba, seramiğe,farklı  kategorilerde ürün tasarımları ile devam ediyorum.

     Geleneksel el sanatlarından AHŞAP YAKMA, modern sanat tekniği POURINGART ve kadim MANDALA öğretisi ile ürettiklerimi ARKİDEM çatısı altında biriktiriyorum.

      Eserlerimi incelemek , sahip olmakisterseniz, @arkide.m instagram, arkidem mandala facebook, Trendyol ve www.yerimizden.com sitelerinden ulaşabilirsiniz.